Autor: KS STAL

sport

KS STAL w czołówce najlepszych klubów w Polsce

2024-07-29 11:17

To był niesamowity weekend dla ostrowskiej lekkoatletycznej Stalówki. Worek medali, mistrzowskie tytuły, pobite rekordy i drugie miejsce w klasyfikacje medalowej dla KS STAL LA. To wszystko w dwa dni Mistrzostw Polski U20 w Radomiu.

Dwa złote medale wywalczyła Inga Kanicka. Po bardzo trudny ubiegłym roku, w którym przeszła dwie operacje teraz wróciła do zdrowia i znakomitej formy. Najpierw zaliczyła sukces w biegu na 100 metrów, potem drugi mistrzowski tytuł w biegu na 200 metrów. Nie zostawiła wątpliwości kto jest najlepszy.Zawody w Radomiu przyniosły szczęśliwy, trzynasty złoty medal Oldze Szlachcie. Została Mistrzynią Polski w trójskoku fenomenalnym nowym rekordem życiowym 13.45m. Ale po raz kolejny wygrała też skok w dal, również rekordowo z wynikiem 6,21m. Tym samy zwyciężyła w stojącym na wysokim poziomie konkursie, w którym drugie miejsce zajęła Maja Kleszno 6,06m, a trzecie Julia Adamczyk 6,04m .

stal

stal

Srebro wywalczyła znakomita sztafetowa czwórka - Julia Podruczna, Amelia Płócienniczak, Dagmara Adamcio i Inga Kanicka, która rywalizację 4x400 ukończyła z czasem 3,59 s. Dramaturgię wydarzeń opisuje na swoim FB sam klub:Rozpoczynająca sztafetę Julia Podruczna po bardzo dobrym biegu resztkami sił przekazując pałeczkę Amelii Płócienniczak upadła zahaczając o nogi uciekającej Amelki, która straciła równowagę, wpadła na płot otaczający stadion i wydawało się, że marzenia o medalu prysły. W tym momencie byliśmy już bardzo daleko. Amelia jednak nie poddała się, ruszyła w pogoń za rywalkami i po bardzo dobrym biegu przekazała pałeczkę Dagmarze na - miejscu. Nie od dziś wiadomo, że Dagmara Adamcio to królowa sztafet. To co zrobiła na trzeciej zmianie przejdzie do historii naszego klubu. Nie tylko odrobiła kilkudziesięciometrową stratę do dwóch rywalek które były przed nią, ale wyprzedziła je i przekazała pałeczkę Indze na drugim miejscu.

stal

stal

Natomiast ósme miejsce zajęła męska sztafeta 4x400m z czasem : , biegnącą w składzie: Karol Błaszczak, Tymoteusz Graff, Michał Jopek i Kajetan Doktor. Brawa dla chłopaków, bo dla większości z nich 400m to niebiegany dotychczas dystans.

KS STAL wraca z mistrzostw z 4 złotymi medalami i jednym srebrnym. Zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji medalowej i czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej, lokując się tym samym w samej czołówce lekkoatletycznych klubów Polski.